Terenska nastava – posjet Hrvatskom narodnom kazalištu

      Komentari isključeni za Terenska nastava – posjet Hrvatskom narodnom kazalištu

U utorak, 26. studenog, učenici 3. i 4. razreda posjetili su Hrvatsko narodno kazalište. Imali smo priliku uz stručno vodstvo razgledati kazalište, a ujedno smo i sudjelovali u izvedbi glazbenog igrokaza za djecu i mlade „Od pera do opere“. Zahvaljujući maestru Alanu Bjelinskom, koji je prepoznao talente naših učenika, u glazbenom su igrokazu naši učenici sudjelovali kao glumci i svirači. Osim što smo upoznali pojedine operne pjevače i pjevačice, imali smo priliku upoznati se i s glazbenicima jednog gudačkog kvinteta te njihovim instrumentima. Kazalište smo napustili očarani njegovom poviješću i ljepotom. Uslijedila je šetnja kroz staru jezgru grada Zagreba, gdje smo vidjeli Trg bana Josipa Jelačića, Manduševac, Zagrebačku katedralu i Europski trg. Prepuni doživljaja, krenuli smo kući.

učiteljica Marija Dimović